Female diplomat pants
مدل‌های مختلف شلوار دیپلمات زنانه

شلوار دیپلمات زنانه به دلایل کاربرد بسیار زیاد خود طرفداران بی‌شماری دارد. هر خانم خوش‌پوش و خوش‌تیپ حداقل یک شلوار دیپلمات زنانه در کمد لباس خود دارد که در موقعیت‌های متفاوت از آن استفاده می‌کند. کت ‌و شلوار دیپلمات نیز علاوه بر کاربرد روزانه و اداری در مراسم‌ها و مهمانی‌ها و … بسیار کاربرد دارد. بسیاری از شلوار دیپلمات دخترانه به دلیل استایل رسمی آن و ویژگی‌های منحصر به ‌فردش استفاده می‌کنند.

در مورد شلوار دیپلمات و استفاده‌های آن سرفصل‌های زیر را مطالعه کنید:
• شلوار دیپلمات چیست؟
• پارچه شلوار دیپلمات زنانه
• استایل های متفاوت با شلوار دیپلمات
• انتخاب کفش مناسب
• انتخاب پیراهن
• نکات مهم در انتخاب شلوار دیپلمات

شلوار دیپلمات چیست؟

در پاسخ به سؤال شلوار دیپلمات چیست باید بدانید که شلوار دیپلمات زنانه درواقع همان شلوار پارچه‌ای کلاسیک است که نه بسیار گشاد و نه خیلی تنگ هستند. گرچه بیشتر این شلوارها بارنگ تیره و پارچه‌های راه‌راه معروف هستند اما انواع مختلفی دارند.
استفاده از شلوار دیپلمات دخترانه بسته به نوع انتخاب پوشش بالاتنه می‌تواند هم رسمی باشد و هم نیمه‌رسمی. این نوع شلوار درگذشته فقط در استایل رسمی و اداری یا حتی تجاری کاربرد داشت. اما امروزه استفاده‌های گوناگونی از آن می‌شود. پوشش رسمی در ملاقات کاری و یا مراسم‌های تجاری حائز اهمیت هستند و بیانگر نوع رفتار شما در اجتماع است. البته این نکته را باید در نظر داشت که استفاده از شلوار دیپلمات زنانه به ‌تنهایی برای رسیدن به استایل رسمی کافی نیست. اینکه چه نوع کت یا پیراهنی را برای پوشش استفاده کنید به هر چه زیباتر شدن و رسمی شدن لباس‌هایتان کمک می‌کند. لازم به ذکر است که شلوار دیپلمات متعلق به کشور خاصی نیست و در تمام دنیا از آن برای استایل های مختلف استفاده می‌شود.

Female diplomat pants

پارچه شلوار دیپلمات زنانه

جنس پارچه در شلوار دیپلمات زنانه بسیار مهم است و علاوه بردوخت یکی از اصول اولیه تشکیل‌دهنده این نوع از شلوار است. برای تهیه شلوار دیپلمات اصولاً از پارچه‌های نیمه ضخیم یا اصطلاحاً نیمه‌خشک و آهاردار استفاده می‌شود. البته امروزه از پارچه‌های نرم با خاصیت شکل‌پذیری بالا نیز برای دوخت شلوار دیپلمات دخترانه استفاده می‌شود. از انواع پارچه‌های مناسب برای دوخت شلوار می‌توان به فاستونی، کرپ (گاواردین) و… اشاره کرد. انتخاب طرح و رنگ پارچه بسته سلیقه شما و منظوری که برای استفاده آن دارید می‌تواند متغیر باشد.
بهتر است برای استایل های رسمی از رنگ‌های تیره‌تر و پارچه‌هایی که کمتر چروک می‌شوند استفاده کنید. انتخاب پارچه‌ای که در عین نرمی و لطافت، روی بدن صاف قرار گیرد و آن‌قدر شل و بی‌حالت نباشد معمولاً انتخاب مناسبی است. نکته مهم دیگر انتخاب رنگ آن است که باپوست شما همخوانی داشته باشد.

شلوار دیپلمات زنانه درواقع همان شلوار پارچه‌ای کلاسیک است که درگذشته فقط در محافل رسمی یا ملاقات کاری از آن استفاده می‌شد.

استایل های متفاوت با شلوار دیپلمات

قبل از هرگونه تصمیم بهتر است نوع مناسبتی که قرار است در آن شرکت کنید را تعیین و سپس استایل خود را متناسب با آن تعیین کنید.
مناسبت‌های کاری و تجاری
استفاده از کت ‌و شلوار دیپلمات زنانه در این نوع ملاقات بسیار رواج داشته و انتخاب مناسبی است. این استایل در عین زیبایی و شیک بودن شمارا به‌عنوان فردی مورد اعتماد و جدی در چشم فرد مقابل نشان می‌دهد. حتماً شما هم شنیده‌اید که برای کاری که می‌خواهید لباس مناسب آن را هم بپوشید. بله این مسئله بسیار حائز اهمیت است. برای جلسات کاری و قراردادهای تجاری کت‌های نیمه بلند با شلوار دیپلماتیک زنانه ظاهری رسمی و خاص به شما می‌دهد.
فلسفه کت ‌و شلوار دیپلمات احتمالاً برای بیان برابری زن و مرد در کسب‌وکار دانست. ازآنجا که درگذشته‌ای نه‌چندان دور استفاده از آن تنها برای مردان بود و بانوان حق پوشیدن آن را نداشتند. امروزه اما بیانگر قدرت و توانایی بانوان برای حضور در عرصه‌های کاری دوشادوش آقایان با ظاهری پوشیده و محترم بکار می‌رود.

Female diplomat pants

مهمانی

استفاده از شلوار دیپلمات دخترانه در جشن‌ها و مهمانی‌ها نیز باکت یا حتی به‌تنهایی با پیراهن نیز استایل پرطرفداری است. چنانچه در مهمانی آشنایان و اقوام شرکت می‌کنید می‌توانید با انتخاب پیراهن زیبا و ساده یا حتی طرفدار (البته با طرح‌های نه‌چندان بزرگ) تیپ نیمه‌رسمی خود را حفظ کنید. اما برای جشن‌های نه‌چندان خودمانی بهتر است کت‌وشلوار دیپلمات با پیراهن ساده و تک‌رنگ را انتخاب کنید . البته باید مدنظر داشته باشید که کت استایل مهمانی کمی کوتاه‌تر از استایل تجاری است. همچنین در این تیپ بخصوص می‌توانید رنگ‌های شادتری را انتخاب کنید. بهتر است برای انتخاب رنگ کت‌وشلوار دیپلمات خود سری به ترندهای سال زده و با توجه به آن‌ها و رنگ پوست خود، رنگ شادی را انتخاب کنید. اما چنانچه مثلاً برای عروسی تمایل به استفاده از آن رادارید می‌تواند رنگ مشکی با راه‌های باریک و نازک سفید یا شیری را نیز امتحان کنید.

مراسم خواستگاری

تعجب نکنید بسیاری از خانواده‌ها با توجه به‌رسم و رسومات و یا احترام به خانواده آقای داماد از دخترخانم‌ها می‌خواهند که در شب خواستگاری کت و شلوار بپوشند. به همین منظور کت‌وشلوار دیپلماتی که به‌دقت انتخاب‌شده می‌تواند را بسیار موقر و متین معرفی کند.
نکته بسیار مهم در این نوع از کت و شلوار دیپلمات رنگ و طرح پارچه است. بهتر است برای این شب خاص از پارچه‌های تک‌رنگ و بدون طرح بارنگی روشن استفاده شود. چنانچه هر دو خانواده به پوشیده بودن عروس خانم حساس هستند می‌توانید از کت‌های بلند با یقه پهن و بسته استفاده کنید . بهتر است پیراهن‌زیر کت نیز سفید یا رنگی بسیار ملیح و کمرنگ‌تر از پارچه کت‌وشلوار انتخاب شود. یادتان باشد که شلوار دیپلمات بهتر است با کفش پاشنه‌دار و رسمی استفاده شود.

از کت‌وشلوار دیپلمات می‌توانید در مراسم‌ها و مهمانی‌های مختلف یا حتی در جلسات کاری نیز استفاده کنید.

Female diplomat pants

استایل کژوال

از شلوارهای دیپلمات دخترانه در سال‌های گذشته برای طراحی استایل روزانه، دانشجویی و حتی نیمه‌رسمی روزمره نیز استفاده می‌شود. این شلوارها در اصل برای استایل رسمی با کفش پاشنه‌بلند طراحی‌شده‌اند. اما صنعت مد امروزه این قیدوبندها را از خود گشوده و استایل های دخترانه شیکی را برای این شلوارها تعریف کرده است. می‌توان شلوار دیپلمات دخترانه را با کفش‌های ورزشی ، صندل‌های لج دار، یا حتی صندل‌های تخت نیز ست کرد. حتی برخی از انواع طرح دار این شلوار را نیز می‌توانید با کفش‌های ورزشی نیز امتحان کنید. در سال‌های اخیر پوشیدن شلوار دیپلمات دخترانه با کفش‌های کالج پرمی یا ورنی نیز استایل جذابی را به دنیا معرفی کرد. البته انتخاب متفاوت کفش به تنهای استایل شمارا کژوال نمی‌کند بلکه باید کل پوشش خود را با ترفندهایی به این سمت هدایت کنید.

Female diplomat pants

انتخاب کفش مناسب

برای رسیدن به نتیجه دلخواه در استفاده از شلوار دیپلمات بهتر است کفش مناسب با آن را بپوشید. اگر نگاهی گذرا به استایل های رسمی و نیمه‌رسمی مد دنیا بی اندازید متوجه می‌شوید که برای شلوارهای دیپلمات دخترانه و زنانه عموماً از کفش‌های پاشنه ‌بلند استفاده می‌کنند. اما نه هر کفش پاشنه‌بلندی! پاشنه کفش مناسب شلوار دیپلمات باید جدا و باریک باشد، بدین معنی که کفش‌های لج دار و پاشنه‌های پهن اصلاً مناسب نیستند. همچنین از پوشیدن صندل و یا کفش‌هایی که نوک انگشتان پا را مشخص می‌کنند پرهیز کنید . در استایل رسمی می‌توانید از کفش‌های پاشنه‌بلند و کمی نوک‌تیز بهره ببرید.
همان‌طور که گفته شد این اصول در استایل رسمی کاربرد دارند اما در استایل کژوال می‌توانید آزادانه کفش موردنظر خود را انتخاب کنید.

انتخاب پیراهن

پیراهن زیر کت‌وشلوار دیپلمات به همان اندازه انتخاب کت‌وشلوار مهم است و باید بدانید که چه نوع پیراهنی استایل شمارا بهتر می‌کند. چنانچه در استایل تجاری و رسمی خود از رنگ‌های تیره استفاده می‌کنید برای انتخاب پیراهن نیز می‌توانید از رنگ‌های مشابه کت‌وشلوار بارنگ‌های کمرنگ‌تر بهره برده و یا چون همیشه از پیراهن سفید نیز استفاده کنید. چنانچه در جلسه مجبور به درآوردن کت نیستید نیاز به حساسیت بالایی برای انتخاب پیراهن نیست. اما اگر مجبور شدید کت خود را دربیاورید چه ؟! به همین دلیل پیراهن‌های بدون جیب ساده و ترجیحاً جلوبسته یا با دکمه‌های نقاب‌دار انتخاب مناسبی هستند. فراموش نکنید که برای موقر و متین بودن شما بسیار مهم است که یقه پیراهن زیاد باز نباشد و پارچه پیراهن نیز خیلی نازک نباشد. مدل‌های جدید یقه کرواتی پیراهن که بندهایی در جلوی یقه به شکل کروات دارند زیر پرطرفدار است. نکته مهم در استایل رسمی یا کت‌ و شلوار دیپلمات زنانه قرار دادن پیراهن درون شلوار است. این کار استایل شیک‌تر و بسیار رسمی را برایتان به ارمغان می‌آورد. پیراهن‌های استایل رسمی بهتر است تک‌رنگ و بدون طرح انتخاب شوند.
در رابطه با مهمانی‌ها و استایل کژوال آزادی عمل بیشتری دارید و حتی می‌توانید از پارچه‌های طرح دار البته با طرح‌های ریز استفاده کنید. اگر تمایل به استفاده از شلوار دیپلمات دخترانه به‌تنهایی دارید می‌توانید پیراهنی کوتاه و کمی گشاد نیز انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که در استایل کت و شلوار دیپلمات زنانه و رسمی پیراهن باید داخل شلوار قرار گیرد.

Female diplomat pants

نکات مهم در انتخاب شلوار دیپلمات

شلوار دیپلمات زنانه پوشش پرطرفداری است که ظرافت‌هایی را برای هر چه‌بهتر شدن استایل خود می‌توانید بکار برید.
شلوارهای دیپلمات زنانه راسته هستند و نباید آن‌ها را زیاد تنگ یا گشاد انتخاب کرد.
در جلسات رسمی و کاری بهتر است رنگ‌های تیره با توجه به فصل انتخاب شوند.
راه‌های درشت روی پارچه دیگر مد نیستند و اگر از پارچه‌های تک‌رنگ خسته شده‌اید می‌تواند از پارچه‌های راه دار باریک و ظریف به‌صورت عمودی استفاده کنید . در زمستان نیز می‌توانید از کت‌وشلوارهای چهارخانه خیلی ظریف نیز استفاده کنید گرچه باید بدانید که این کار استایل شمارا به نیمه‌رسمی تغییر می‌دهد.
شلوارهای دمپا پاکتی نیز در رده شلوارهای دیپلمات دخترانه قرار می‌گیرند.
کت‌های با یقه پهن که پیراهن دکمه‌دار یا جلوبسته استایل بسیار شیکی را برایتان تدارک می‌بیند.
انواع شلوارهای دیپلمات با کمرهای پارچه‌ای متصل به شلوار نیز در دو سال اخیر طرفداران خود را در بازار به دست آورده است.
بهتر است که پیراهن سفید ساده و یا رنگ روشن را برای استفاده از کت‌وشلوار دیپلمات زنانه انتخاب کنید.

شلوار دیپلمات زنانه برای مراسم‌های رسمی و غیررسمی انتخابی معقول و مناسب است. اما واقعاً شلوار دیپلمات زنانه چیست؟ شلوار کلاسیک راسته پارچه‌ای را شلوار دیپلمات می‌گویند. کت‌وشلوار دیپلمات زنانه نیز برای قرارهای کاری مهم و مراسم‌های خاص می‌تواند استایل شیکی را به شما هدیه دهد. شلوار دیپلمات دخترانه را می‌توان در استایل های کژوال روزانه و دانشگاهی نیز استفاده کرد. این شلوارها در عین راحتی استایل جذاب و موقری را به شما می‌بخشند. برای زیبایی هر چه تمام تر استایل با شلوار دیپلمات بهتر است از کفش های پاشنه بلند و کمی جلو نوک تیز با پاشنه باریک استفاده کنید.