شلوار-دیپلمات-مردانه
مدل‌های مختلف شلوار دیپلمات مردانه

خرید شلوار دیپلمات مردانه یکی از الزامات خرید هر مرد خوش‌پوش و خوش‌تیپی است. شلوار دیپلمات مردانه همان‌طور که از نامش پیداست شلوار رسمی مناسب مراسم‌های خاص و ملاقات اداری و تجاری است. سال‌های زیادی است که آقایان برای نشان دادن اهمیت به جزئیات و ظاهر خود از شلوار دیپلمات مردانه استفاده می‌کنند. این شلوار مدل‌های مختلفی دارد که از آن جمله می‌توان به شلوار دیپلمات ایتالیایی اشاره کرد. شلوار دیپلمات پسرانه را با استایل های مختلف می‌توان ست کرد.

شلوار-دیپلمات-مردانه

برای آشنایی بیشتر با شلوار دیپلمات مردانه و انواع آن سرفصل‌های زیر را مطالعه کنید:

  •  شلوار دیپلمات مردانه چیست؟
  • پارچه شلوار دیپلمات
  • رنگ‌های شلوار دیپلمات
  •  انواع شلوار دیپلمات مردانه
  •  مناسبت‌های خاص
  • شلوار دیپلمات ایتالیایی
  • انتخاب کفش مناسب
  • استایل های متفاوت شلوار دیپلمات پسرانه

شلوار-دیپلمات-مردانه

شلوار دیپلمات مردانه چیست؟

ریشه شلوار دیپلمات مردانه را می‌توان به فرم‌های لباس سلطنتی دانست. این شلوار یکی از آیتم‌های مهم در لباس‌های رسمی و تجاری است. شلوار دیپلمات مردانه در واقع همان شلوار پارچه‌ای کلاسیک است. گرچه در طول سالیان گذشته تغییرات ظریفی در خود داشته و امروزه به یکی از پوشش‌های اصلی در لباس مردانه تبدیل‌شده است. این شلوار تنها مختص یک مراسم و جای خاصی نیست و با پوشش‌های بالاتنه مختلف می‌توانید استایل های متفاوتی را با آن تجربه کنید. رنگ و نوع پارچه شلوار در شلوارهای دیپلمات از اهمیت خاصی برخوردار است.

پارچه شلوار دیپلمات

برای دوخت شلوار دیپلمات مردانه عموماً از پارچه‌های فاستونی استفاده می‌شود که بتواند به‌راحتی ظاهر خود را حفظ کند. در خرید شلوار دیپلمات مردانه حتماً نوع و جنس پارچه را بررسی کنید. بهتر است شلوار دیپلمات مردانه را از پارچه‌ای انتخاب کنید که زود چروک نشود .

ضمن آنکه این پارچه نباید زیادی لخت باشد و کمی آهار پارچه برای زیبایی بیشتر لازم است. همچنین برای دوخت شلوار دیپلمات مردانه بهتر است از پارچه‌های ساده و بدون طرح استفاده شود. گرچه انواع راه‌راه ظریف و چهارخانه آن نیز در مناسبت‌های مختلف استفاده می‌شود. اما این مدل‌ها درواقع استایل های جانبی این شلوار است.

شلوار-دیپلمات-مردانه

رنگ‌های شلوار دیپلمات

شلوار دیپلمات مردانه عموماً طیف رنگی گسترده‌ای ندارد و محدود به چند رنگ است که جزو رنگ‌های تیره هستند. سرمه‌ای رنگی که از زمان امپراتوری روم، رنگ اقتدار شناخته می‌شد و خانواده امپراتور، لباس‌های سرمه‌ای را به هر رنگ دیگری ترجیح می‌دادند. در واقع از لحاظ روان‌شناختی کسانی سرمه‌ای را انتخاب می‌کنند که خود را مقتدر و قدرتمند می‌دانند.

این رنگ همچنین بیانگر هوش و ذکاوت افراد نیز هست. حتماً شنیده‌اید که رهبران بزرگ کشورها و افراد مقتدر و متمول برای سخنرانی‌ها و حضور در جلسات مهم کارشناس خبره‌ای را برای تعیین رنگ و نوع لباس خود استخدام می‌کنند. شاید این به نظر شما شایعه‌ای بیش نباشد اما در حقیقت این موضوع واقعیتی است که انکارناپذیر است. بر همین اساس رنگ لباس شما خصوصاً در جلسات کاری و تجاری اهمیت بالایی را به خود اختصاص می‌دهد.
خاکستری تیره نیز از رنگ‌هایی است که در شلوارهای دیپلمات از آن استفاده می‌شود. این رنگ به دلیل خاصیت همیشگی‌اش که ترکیبی از سیاه‌ و سفید است به‌عنوان رنگ میانجی شناخته می‌شود. بهتر است از این رنگ زمانی که در جلسات نقش نفر سوم یا میانه رادارید ، استفاده کنید.
جای رنگ مشکی را هیچ رنگی نمی‌تواند پر کند. شاید به عقیده بسیاری این رنگ را منفی تلقی کنند اما هیچ‌گاه از مزایای این رنگ نمی‌توان به‌راحتی گذشت. بهتر است افرادی که اضافه ‌وزن دارند رنگ مشکی را برای خرید شلوار دیپلمات مردانه انتخاب کنند.

رنگ مشکی علاوه بر پوشاندن ایرادهای اندامی نماد قدرت و صلابت نیز است. خصوصاً در مراسم‌ها و مهمانی‌های رسمی شبانه تنها رنگ مناسب است. بهتر است شلوار دیپلمات مردانه خود را با پیراهن سفید که داخل شلوار قرار دارد بپوشید. ترکیب تکی شلوار دیپلمات و پیراهن سفید بدون کت به‌تنهایی بری مهمانی‌ها و جشن‌های نیمه‌رسمی نیز استفاده می‌شود.
انتخاب شلوار دیپلمات مردانه قهوه‌ای‌رنگ معمولاً در مراسم‌های بسیار رسمی مرسوم نیست. این رنگ بیشتر مناسب ملاقات اداری معمولی و مهمانی‌های خودمانی است. رنگ قهوه‌ای ازآنجایی‌که رنگ احساسات است نمی‌تواند به‌خوبی قدرت شمارا در یک جلسه کاری مهم نشان دهد.

شلوار دیپلمات مردانه قهوه‌ای بدون کت با پیراهن کرم با شیری حتی استفاده از جلیقه برای کارهای روزمره و یا مهمانی‌های عصر رنگ مناسبی است.
امروزه شلوارهای دیپلمات پسرانه بارنگ‌های روشن و متفاوت بسیاری در بازار عرضه می‌شود اما به یاد داشته باشید که آن‌ها مناسب استفاده در مناسبت‌های رسمی نیستند.

انتخاب رنگ شلوار دیپلمات مردانه به دلیل مفهومی که به‌طور ناخوادگاه به بیننده منعکس می‌کند بسیار مهم است.

شلوار-دیپلمات-مردانه

انواع شلوار دیپلمات مردانه

شلوار دیپلمات مردانه در اصل به شلوار راسته نه خیلی گشاد و نه تنگ اطلاق می‌شود. دم پای این شلوار تنگ نیست و ساده‌روی کفش قرار می‌گیرد. در ناحیه کمر نیز با آزادی کمی که ایجاد پلیسِ و چین نکند دوخته می‌شود. گرچه انواع جدید شلوارهای مشتق شده از آن کاملاً فیت و حتی چسبان به نظر می‌رسند و برای استایل های روزانه مناسب هستند اما برای استایل رسمی به ‌هیچ ‌وجه مناسب نیستند.

شلوار دیپلمات ایتالیایی نیز از دیگر انواع این شلوار است که با مشخصات خاص خود عرضه می‌شود. این شلوارها با خط اتوی بسیار صاف و گاهاً تیز خود معروف هستند. شلوارهای دیپلمات در واقع از یک مدل خاص پیروی می‌کنند که با مشاهده عکس زیر به زیبایی‌ها و ظرافت آن می‌توانید پی ببرید.

شلوار-دیپلمات-مردانه

مناسبت‌های خاص

قبل از خرید شلوار دیپلمات مردانه باید نوع مناسبت و جایی که قرار است آن را بپوشید مشخص کنید. این کار به شما برای انتخاب صحیح نوع شلوار بسیار کمک می‌کند. از شلوار دیپلمات مردانه عموماً در ملاقات رسمی و تجاری استفاده می‌شود اما از آن‌ها می‌توان در مهمانی‌ها و مراسم‌های جشن نیز استفاده کرد. حتی می‌توانید با جلیقه و شلوار دیپلمات پسرانه در مهمانی‌های مخصوص جوانان نیز استفاده کنید و بسیار شیک به نظر برسید.
چنانچه منظور شما از خرید شلوار دیپلمات مردانه شرکت در جلسات کاری است حتماً رنگ‌های سورمه‌ای ، خاکستری تیره و مشکی را انتخاب کنید. بهتر است در چنین موقعیت‌های کت‌وشلوار بپوشید و بسته به موقعیت و فضا در صورت تمایل می‌توانید کت خود را دربیاورید. البته این موضوع وابستگی زیادی به افراد حاضر در جلسه دارد. به‌عنوان‌مثال در جلسات بین‌المللی و شرکای تجاری خارجی این کار ممکن است توهین به افراد حاضر تلقی شود.
از دیرباز مرسوم است که جشن‌های عروسی آقایان کت‌وشلوار بپوشند. کت‌وشلوارهای دیپلمات انتخاب خوبی برای عروسی است. خصوصاً اگر شما از بستگان و اقوام درجه‌یک عروس و داماد هستید. انتخاب شلوار دیپلمات پسرانه با پیراهن سفید یا شیری به همراه جلیقه نیز در این مراسم برای جوانان استایل نیمه‌رسمی مناسبی را تدارک می‌بیند.
شلوارهای راه‌راه دیپلمات نیز برای افراد جوان خانواده مناسب هستند البته بهتر است راه‌ها بسیار باریک باشند و فاصله بین خطوط کم باشد.
استفاده از کمربند در شلوار دیپلمات مردانه بسیار ضروری است و بهتر است که کمربند انتخابی شما سگک خیلی بزرگی نداشته باشد. استفاده از کمربندهای پارچه‌ای نیز اصلاً مرسوم نیستند و بهتر از کمربندهای نیمه باریک چرمی استفاده کنید.
کت‌وشلوارهای دیپلمات را باید با پیراهن های رنگ روشن یا سفید پوشید. باز گذاشتن دکمه کت نیز بسته به نوع مناسبت و مراسم باید انتخاب شود.

در مراسم های مختلفی برای نشان دادن اقتدار شخصی خود می توانید از شلوار دیپلمات مردانه استفاده کنید.

شلوار-دیپلمات-مردانه

شلوار دیپلمات ایتالیایی

ایتالیا مهد مد و پوشاک است، شلوارهای ایتالیایی نیز با برندهای متفاوت خود بسیار در دنیا پرطرفدار است. هنگامی‌که سخن از شلوار دیپلمات ایتالیایی به میان می‌آید ویژگی‌های ملموس کیفیت، ساخت و طراحی را به ذهن وارد می‌شود.
معروف ویژه شلوارهای دیپلمات ایتالیایی به جنس پارچه و دوخت ظریف آن برمی‌گردد. گرچه اگر از دور نگاه کنید آن را شلوار دیپلمات ساده‌ای بدانید اما مطمئناً در ماندگاری و استایل ویژه‌ای که به شما می‌بخشد بسیار با آن تفاوت دارد.

شلوار دیپلمات ایتالیایی در ظاهری کمی فیت تر از شلوار دیپلمات مردانه است. جنس پارچه نیز کمی لطیف‌تر است که در عین حفظ کلیت شلوار برای استفاده راحت‌تر طراحی‌شده است. البته باید در نظر داشت که شلوار دیپلمات ایتالیایی علاوه بر اشکال ساده خود طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی نیز دارد. در ضمن قیمت این شلوارها با توجه به کیفیت بی‌نظیر خود معمولاً بسیار گران هستند.

انتخاب کفش مناسب

انتخاب کفش مناسب در هنگام خرید شلوار دیپلمات مردانه بسیار مهم است و بخشی از استایل شمارا تعریف می‌کند. در حالت کلی برای هر چه رسمی‌تر شدن استایل با شلوار دیپلمات باید از کفش‌های مات یا براق چرمی استفاده کرد.

همچنین کفش‌های مردانه مناسب این تیپ کمی کشیده‌تر خصوصاً در ناحیه جلویی آن است. رنگ کفش نیز عموماً مشکی در نظر گرفته می‌شود مگر با توجه به نوع کت‌وشلوار و متناسب با آن رنگ کفش را مشخص کنید. مثلاً برای کت‌وشلوار سرمه‌ای می‌توانید هم از کفش مشکی و هم از کفش سرمه یا آبی تیره مات بهره ببرید.
لازم به ذکر است که کفش‌های راحتی مردانه برای استایل رسمی به ‌هیچ ‌وجه مناسب نیستند و این نوع کفش‌ها در موارد کژ وال و نیمه‌رسمی کاربرد دارند. برای استفاده از شلوار دیپلمات پسرانه می‌توانید نوع کفش را تغییر داده و ابا استایل کژ وال آن را به کفش‌های راحتی حتی اسپرت بکار ببرید.

شلوار-دیپلمات-مردانه

استایل های متفاوت شلوار دیپلمات پسرانه

شلوارهای متنوعی از شلوار دیپلمات پسرانه مشتق شده‌اند که در دنیای مد به‌ وفور یافت می‌شوند. از آن جمله می‌توان به شلوارهای تنگ، دم پا پاکتی، برمودای مردانه و.. اشاره کرد. این شلوارهای دیپلمات در سال‌های اخیر پرطرفدار شده و حتی استایل جدیدی را برای آقایان جوان تعریف کرده‌اند. ازجمله پارچه‌های راه‌راه و چهارخانه نیز در می‌توان در این استایل نام برد.

همچنین این نوع شلوارها برخلاف شلوارهای دیپلمات کلاسیک منحصر به رنگ خاصی نبوده و انواع رنگ‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. ضمن آنکه رنگ‌های خاص ازجمله صورتی و یا قرمز نیز طرفداران مختص به خود رادارند. این شلوارها را معمولاً بدون کمربند یا با کمربندهای حصیری و پارچه‌ای استفاده می‌کنند. شلوار دیپلمات پسرانه در سال‌های اخیر تغییرات بسیاری کرده است تا آنجا که قد آن به بالای قوزک پا و دم پای آن نیز بسیار تنگ ‌شده است.

این شلوارها را می‌توانید با کفش‌های کمی لج دار و اسپرت استفاده کرده و استایل کژ وال منحصربه‌فرد خود را تعریف کنید. برای بهتر شدن این استایل در تابستان با استفاده از پیراهن‌های کمی آزاد و خنک با یقه کمی باز که روی شلوار قرار می‌گیرند می‌توانید استفاده کنید. در زمستان نیز از پارچه‌های پشمی با پالتوی نیمه بلند نیز استایل مناسبی را برای خود ایجاد کنید.

شلوار دیپلمات پسرانه را برای طراحی استایل های متفاوت کژوال و روزانه می توانید انتخاب کنید.

شلوار-دیپلمات-مردانه

خرید شلوار دیپلمات مردانه به یکی از الزامات زندگی اجتماعی امروزی است. هر مرد موفق و خوش‌تیپی در کمد شخصی خود باید حداقل یک شلوار دیپلمات داشته باشد. ریشه شلوار دیپلمات مردانه از لباس‌های رسمی پادشاهان و امپراتوران گذشته می‌آید. استفاده از شلوار دیپلمات پسرانه در استایل های نیمه‌رسمی و کژ وال در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. شلوار دیپلمات ایتالیایی به کیفیت و ظرافت خود معروف هستند و از قیمت بالایی نیز به همین دلیل برخوردارند. در ملاقات کاری و تجاری بهتر است از کت‌وشلوار دیپلمات برای اظهار قدرت و هوش خود بهره ببرید. این شلوارهای پارچه‌ای با استایل رسمی که به شما می‌بخشند بیانگر دقت و نظم شما در جزئیات خواهند بود.