تیپ‌های جذاب پائیزی برای مردان
تیپ‌های جذاب پائیزی برای مردان

همان طور که می‌دانید پائیز بین دو نقطه اعتدال پائیزی و انقلاب زمستانی قرار دارد. پاییز فصل رنگ‌های زیبا و رنگارنگی است که معمولاً از آن به عنوان فصل عاشقانه و عارفانه نام برده می‌شود. رنگ قالب این فصل رنگ نارنجی آجری است. پائیز فصل تازه شدن و تغییر شیوه زندگی است.
هر فصل بهتر است از رنگ‌های و تیپ‌های مخصوص خود برای انتخاب لباس استفاده کنید. ست کردن لباس‌های مردانه خیلی راحت‌تر از لباس‌های بانوان است. مردان می‌توانند با خرید یک سویشرت مردانه کلاه دار با رنگ پاییزی به همراه یک شلوار جین و نیم بوت رنگ سویشرت خود یک تیپ ساده و کاملاً شیک برای فصل پائیز خود طراحی کنند.
سعی کنید همیشه و در هر فصل از تیپ‌هایی با رنگ مناسب همان فصل استفاده کنید. برای این که یک تیپ مجذوب کننده داشته باشید باید پیش از قرار و بیرون رفتن‌های خود برنامه‌ریزی برای لباس‌های خود انجام دهید. فصل پائیز و زمستان بهترین فصل برای افرادی است که عاشق مد و لباس هستند؛ زیرا با اضافه کردن یک بخش به لباس همانند کلاه، شال گردن، سویشرت مردانه، ژاکت و … می‌توانند یک تیپ سازگار با فصل و شیک برای خود بسازند. توصیه ما به شما استفاده از چند لایه لباس است اما دقت داشته باشید حداکثر لایه‌های لباس خود را به ۳ لایه ختم کنید و به دنبال پوشیدن ۵ یا ۶ لایه لباس نباشید.
یکی از مزایای پوشیدن چند لایه لباس این است که در صورت تغییر شرایط آب و هوایی از گرم به سرد شما به راحتی می‌توانید لباس‌های خود را هماهنگ کنید. شما با پوشیدن یک سویشرت مردانه اسپرت به همراه یک جلیقه و پیراهن ۳لایه پیشنهادی را می‌توانید به راحتی ایجاد کنید. البته نا گفته نماند ژاکت بافتنی برای مردان جذابیت بسیار زیادی را به آن‌ها می‌دهد و به راحتی می‌توانید با هر نوع لباسی آن را ست کنید.
ژاکت بافتنی با رنگ‌های مختلف به تیپ شما جذابیت خاصی می‌دهد. سعی کنید در فصل پاییز و زمستان از رنگ‌های گرم جهت لباس خود استفاده کنید و از پوشیدن رنگ‌های سرد و خنثی خودداری کنید. رنگ بورگاندی بهترین رنگ این فصل است. شاید این لفظ برای شما ناآشنا باشد جالب است بدانید بور گاندی ترکیب رنگ قرمز و مشکی است. آبی نفتی و سبز زیتونی نیز از گزینه‌های مناسب برای این فصل هستند.
در ادامه مقاله برای شما تیپ‌هایی را معرفی می‌کنیم تا پائیز امسال متفاوت‌تر از سال‌های پیش برای لباس خود برنامه‌ریزی انجام دهید. با ما همراه باشید تا به نکات لباس در فصل پاییز مخصوص مردان جوان پی ببرید.
مطالبی که شما در این مقاله مطالعه می‌کنید طبق سر فصل‌های زیر به حضورتان ارائه می‌شود:

 • نکاتی که باید در تیپ فصل پاییزی خود رعایت کنید.
 • تیپ‌های جذاب پائیزی برای مردان

نکاتی که باید در تیپ فصل پاییزی خود رعایت کنید.

فصل پاییز فصل زیبایی شهر است. در کنار همین زیبایی شما می‌توانید با زیبایی لباس خود زیبایی بیشتری به این فصل بیفزایید. تعدادی نکته جالب در ست کردن لباس هایتان در فصل پائیز وجود دارد که بهتر است با رعایت آن، زیبایی خود را دو چندان کنید. البته این مقاله مخصوص تیپ های پائیزی مردان است.

نکته اول:

فصل پاییز فصلی است که سراسر تغییرات آب و هوایی دارد. بهتر است نوعی پوشش برای خود انتخاب کنید تا همه تغییرات آّب و هوا را پوشش دهد. توصیه ما به شما استفاده از لباس‌های چند لایه است. دقت داشته باشید به‌طور معمول استفاده از ۳ لایه لباس مرسوم است و از پوشیدن بیش از سه لایه لباس به طور جد خودداری نمایید. در ادامه چند نوع پوشش ۳ لایه را برای شما شرح می‌دهیم:

 • سویشرت مردانه اسپرت + تیشرت آستین دار + جلیقه بافتنی
 • پیراهن مردانه دکمه دار + ژاکت بافتنی + کت تک
 • کت تک + پیراهن مردانه آستین دار + جلیقه بافت
 • سویشرت مردانه + ژاکت بافتنی + لباس آستین دار مردانه

نکته دوم:

ژاکت بافتنی یکی از بهترین گزینه‌های ست کردن لباس در فصل پاییز است. مخصوصاً مردانی که دوست دارند همیشه جذاب به نظر برسند باید از ژاکت‌های بافتنی در تیپ پاییزی خود استفاده کنند. دقت کنید سایز ژاکت بافتنی باید دقیقاً هم سایز شما باشد نه گشادتر نه تنگ‌تر. همچنین از ژاکت بافتنی ظریف و سبک در لباس خود استفاده کنید تا شما را خیلی چاق و گنده نشان دهد. ژاکت بافتنی بهتر است با موارد زیر ست شود:

 • سویشرت مردانه اسپرت با یقه هفت
 • سویشرت مردانه با یقه گرد
 • یقه اسکی
 • کت تک از جنس جین

نکته سوم:

لایه سومی که برای تیپ پاییزی خود انتخاب می‌کنید خیلی مهم است. بهتر است لایه سوم را لایه ای کلفت‌تر انتخاب کنید. مواردی که در ذیل نام می‌بریم جهت لایه سوم لباس خود مناسب است:

پالتو بلند

 • کت اسپرت کوتاه
 • کت چرم
 • کت خزدار
 • کت پنبه‌ای
 • کت پشمی
 • سویشرت مردانه اسپرت

نکته چهارم:

رنگ‌های پاییزی شامل طیفی از رنگ‌های گرم است. رنگ‌های پاییزی که بهتر است شما مورد استفاده قرار دهید شامل :

 • رنگ بور گاندی ترکیب رنگ قرمز و مشکی
 • نارنجی پر رنگ
 • آجری
 • سبز زیتونی
 • قهوه‌ای تیره
 • آبی نفتی
 • سرمه ای

بهترین رنگ برای فصل زیبای پاییز رنگ بوگاندی می‌باشد. این رنگ ترکیبی از رنگ مشکی ورنگ قرمز است.

نکته پنجم:

پوشیدن چکمه یکی از بهترین گزینه‌های تیپ پاییزی شما است. چکمه انواع مختلفی از جمله بوت و نیم بوت را دارد. پوشیدن چکمه مزیت‌های خیلی زیادی را دارد که در ادامه آن‌ها را برای شما نام خواهیم برد:

 • پوشیدن چکمه باعث می‌شود قد شما بلندتر دیده شود.
 • استحکام آن‌ها باعث می‌شود شما مردانه‌تر از قبل ظاهر شوید.

تیپ های جذاب پائیزی برای مردان جوان

استایل متفاوت

در ادامه مقاله به شما چند استایل متفاوت و مخصوص فصل پاییز ارائه می‌دهیم تا به جذابیت شما افزوده شود. با ما همراه باشید.
معمولاً در فصل پاییز شما شاهد صبح‌های سرد و عصرهای گرم هستید به همین دلیل نمی‌توانید از شال گردن‌های پشمی استفاده کنید. توصیه ما این است که شال گردن‌های با پارچه ظریف‌تر یا پارچه کشمیری را انتخاب کنید. تغییر فصل هیچ فرقی برای استفاده از برخی اکسسوری ها ندارد. به طور مثال استفاده از عینک دودی چه برف باشد و چه آفتاب باید مورد استفاده قرار بگیرد. قبل ترها در دنیای مد و لباس استفاده از لباس‌های طرح دار در فصل زمستان و پاییز مرسوم نبود. اما در دنیای جدید مد و لباس استفاده از لباس‌های طرح دار بسیار رایج است. فقط باید دقت داشته باشید لباس طرح دار شما از لحاظ رنگ با سویشرت مردانه خود یا کت شما هم‌خونی رنگی داشته باشد.

سبک اول:

در این سبک باید از دو لایه لباس استفاده کنید.

 1. استفاده از چکمه یا بوت‌های مخصوص پیاده روی را در صدر انتخاب خود قرار دهید.
 2. از یک شلوار جین نازک ولی با رنگ آبی تیره را دومین مرحله از انتخابات خود قرار دهید.
 3. بهتر است از یک کمربند چرم به رنگ چکمه‌های خود استفاده کنید.
 4. ۴ تیشرت یقه گرد با رنگ روشن تن کنید.
 5.  لایه آخر یک کت پنبه‌ای است. در انتخاب رنگ لایه آخر دقت لازم را رعایت کنید.

سبک دوم:

اگر در یکی از روزهای پاییزی قصد ملاقات با فرد دیگری را داشتید حتماً از تیپ مناسب برای قرار ملاقات خود استفاده کنید. در ادامه ما یک تیپ دولایه را به شما آموزش می‌دهیم.

 1. در مرحله اول یک چکمه به رنگ سرمه‌ای انتخاب کنید.
 2. مرحله دوم سپس یک شلوار جین با رنگ خاکستری تیره یا مشکی پا بزنید.
 3. مرحله سوم یک کمربند چرم همرنگ با کفش خود انتخاب کنید.
 4. مرحله چهارم یک پیراهن مردانه دکمه‌دار با رنگ آبی روشن یا آبی ملایم انتخاب کنید.
 5. سپس یک ژاکت بافتنی تقریباً هم رنگ با کفش خود انتخاب کنید و به‌عنوان لایه دوم آن را بپوشید.
 6. در این نوع تیپ حتماً از عینک دودی استفاده کنید. بهتر است عینک دودی شما در طیف رنگی لباس شما باشد.

سبک سوم:

در فصل پاییز بهتر است تیپ‌های پاییزی را سرلوحه لباس خود قرار دهید. در این مرحله یک تیپ سه لایه به شما توصیه می‌شود.

 1. ابتدا یک چکمه قهوه‌ای روشن یا قهوه‌ای تیره مردانه انتخاب کنید.
 2. سپس یک کمربند هم رنگ با چکمه خود انتخاب کنید.
 3.  یک شلوار جین پر رنگ و تقریباً تنگ بپوشید.
 4. در مرحله چهارم یک پیراهن سفید مردانه آستین دار و دکمه‌ای بپوشید.
 5. روی پیراهن مردانه خود یک ژاکت بافتنی نازک و ظریف تن کنید.
 6. در مرحله ششم یک کت چرم همرنگ با کفش خود انتخاب کنید.
 7.  و در مرحله آخر یک عینک دودی شیک بر چشمان خود بگذارید تا همه افراد مجذوب شما شوند.

سبک چهارم:

شما حتی با یک سویشرت پسرانه ارزان می‌توانید یک تیپ مناسب برای فصل پاییز خود داشته باشید.

 1. مرحله اول یک چکمه بلند با رنگ تیره انتخاب کنید.
 2. سپس یک کمربند اسپرت را انتخاب کنید.
 3. در مرحله سوم یک تیشرت با یقه گرد و با رنگ روشن انتخاب کنید. ترجیح ما یک تی‌شرت سفید است.
 4. یک سویشرت مردانه به رنگ مشکی تن کنید و دکمه آن را باز بگذارید.

این نوع تیپ را می‌توانید در قرار با دوستان خود استفاده کنید زیرا نه هزینه آن چنانی برای شما دارد و نه ست کردن لباس هایتان به برنامه ریزی خاصی نیاز دارد.

سبک پنجم:

تیپ پاییزی

اگر در فصل پاییز یک قرار کاملاً رسمی با افراد مهم دارید توصیه می‌کنیم یک برنامه ریزی حرفه‌ای برای لباس خود انجام دهید.

 1. مرحله اول حتماً چکمه بدون بند و بلند به رنگ قهوه‌ای تیره را انتخاب کنید زیرا به ابهت و جذبه مردانگی شما می‌افزایید.
 2. مرحله دوم یک کمربند از نوع خاص چرم بسیار عالی با رنگ قهوه‌ای تیره را انتخاب کنید. ترجیحاً سگک کمربند شما کاملاً ساده و آهنی باشد.
 3. مرحله سوم یک دستمال جیبی ترجیحاً طرح دار و رنگ بور گاندی را انتخاب کنید.
 4. مرحله چهارم انتخاب یک پیراهن مردانه دکمه‌دار و آستین بلند است. ترجیح ما این است لباس شما به رنگ آبی نفتی که یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های پاییزی است باشد.
 5. مرحله پنجم یک کت و شلوار ست از جنس پشم شیشه‌ای به رنگ کرم یا قهوه‌ای بسیار روشن را انتخاب کرده و تن کنید.

استفاده از چکمه‌های تقریبا ساق بلند باعث می‌شود شما یک فرد بلند قد با جذابیت بیشتر به نظر برسید. پس پوشیدن چکمه را در فصل های سرد از خاطر نبرید.

در مقاله بالا ابتدا نکات بسیار مهمی در رعایت رنگ و نوع لباس‌های مخصوص پاییز نام بردیم. سپس چند سبک برای انتخاب لباس به شما معرفی کردیم که هرکدام را در چه شرایطی بهتر است استفاده کنید. این نکته را به خاطر بسپارید که استفاده از چکمه با ساق بلند و رنگ بور گاندی در فصل‌های سرد به جذابیت شما اضافه کرده و یک تیپ کاملاً شیک برای شما می‌سازد. هر فصل طیف رنگی مخصوص به خود را دارا است. رنگ مخصوص فصل‌های سرد مثل زمستان و پاییز طیف رنگ گرم است. حال این رنگ‌ها می‌تواند شامل نارنجی، آجری، بنفش تیره باشد، یا رنگ‌هایی مثل سبز زیتونی، آبی نفتی یا سورمه‌ای تیره باشد. اگر به دنبال یک تیپ راحت و ساده می‌گردید توصیه ما به شما خرید سویشرت مردانه کلاه دار به همراه یک چکمه اسپرت است. البته دقت داشته باشید در مراسمات رسمی خود به هیچ وجه از این نوع پوشش نباید استفاده کنید. دقت داشته باشید در دنیای مد و لباس همیشه کمربند شما باید با رنگ کفش شماست شده باشد. برخی اکسسوری ها در این فصل‌های سرد می‌تواند به زیبایی شما بیفزاید مثلاً استفاده از عینک دودی را در هر فصل هنگام تابش آفتاب فراموش نکنید. استفاده از شال گردن در فصل پاییز و زمستان جذابیت شما را تشدید می‌کند. البته دقت کنید در فصل پاییز نمی‌توانید از شال گردن با جنس پشمی استفاده کنید بلکه توصیه ما به شما استفاده از شال‌گردن‌هایی با جنس پارچه کشمیری است. در آخر وظیفه خود می‌دانیم این نکته را برای شما یادآور شویم که استفاده از ژاکت‌های بافتنی ظریف تیپ شما را بسیار شیک جلوه داده باعث می‌شود چشم همگان به سمت و سوی شما جذب شود. فراموش نکنید در تیپ پاییزی خود از ژاکت بافتنی نازک استفاده کنید.